S.C.S. Sokół Chorzów – PLKS Pszczyna 27.02.2010 – godzina 18.30


Zapowiedź 21. kolejki I ligi kobiet

W weekend zostanie rozegrana przedostatnia kolejka rundy zasadniczej I ligi kobiet. Najciekawiej zapowiada się spotkanie pomiędzy EC Wybrzeże TPS Rumia a Treflem Sopot, które niewątpliwie można określić mianem pojedynku „na szczycie”.
EC Wybrzeże TPS Rumia, obecny wicelider tabeli zaplecza ekstraklasy, w weekend podejmie lidera, czyli Trefl Sopot. Należy nadmienić, że jakikolwiek wynik nie zmieni pozycji tych zespołów w tabeli. Sopocianki mają bowiem na koncie 51 punktów, czyli osiem więcej niż TPS. Z kolei rumianki wyprzedzają o siedem „oczek” AZS WSBiP KSZO, dzięki czemu ich pozycja jest niezagrożona. Sobotnie spotkanie będzie jednak ważne dla obu zespołów z prestiżowego punktu widzenia. Dotychczas Trefl przegrał bowiem tylko 2:3 z Jedynką, zaś rumianki na pewno z chęcią zatriumfują nad liderem. W ostatniej kolejce lepiej wypadły sopocianki, które pokonały 3:0 Sokoła Chorzów. Z kolei siatkarki z Rumi uległy 1:3 AZS KSZO i będą chciały przed własną publicznością pokazać się z lepszej strony.

Ciekawe spotkanie odbędzie się również w Aleksandrowie Łódzkim. Miejscowa Jedynka podejmie Legionovię Legionowo. Zespoły wprawdzie dzielą w tabeli dwa miejsca, jednak oba mają na koncie po 22 punkty, a różnica miejsc wynika tylko z innego bilansu setów. Ostatnia kolejka była udana dla siatkarek z Legionowa, które pokonały 3:0 SMS PZPS I Sosnowiec. Natomiast zawodniczki z Aleksandrowa Łódzkiego musiały uznać wyższość PLKS-u Pszczyna (1:3).

Kolejny trudny mecz przed zawodniczkami Sokoła. Tym razem chorzowianki podejmą PLKS Pszczyna. Sokolanki zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, mając aż dziewięć punktów straty do Legionovii. W zdecydowanie lepszej sytuacji są pszczynianki, które zajmują 6. miejsce, mając w dorobku 28 punktów. Podopieczne Jarosława Bodysa mają jednak tylko dwa „oczka” straty do ekip z Polic i Torunia. – Nie odpuszczamy tych dwóch meczów, które nam pozostały – podkreśliła Izabela Placek. W 20. kolejce Sokół poniósł porażkę 0:3 z Treflem, przegrywając wyraźnie w każdym z setów. PLKS zdobył natomiast komplet punktów, wygrywając z Jedynką 3:1.

O zachowanie miejsca w górnej części tabeli będą walczyć siatkarki Chemika Police. Obecnie zajmują 5. pozycję, jednak po piętach depczą im zawodniczki PLKS-u Pszczyna. A trzeba przyznać, że o komplet punktów w najbliższym meczu będzie ciężko, bowiem Chemik podejmie AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne Romana Murdzy plasują się obecnie na 3. miejscu i mają w dorobku 36 „oczek”. W ostatniej kolejce obie ekipy odniosły zwycięstwa 3:1. Policzanki pokonały na wyjeździe TKS-T Budowlani Nesta Toruń, zaś AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski odniósł ważne zwycięstwo we własnej hali z EC Wybrzeże TPS Rumia.

Do walki o jak najwyższe miejsce wracają siatkarki Remagum MOSiR Mysłowice, które w ostatniej kolejce pauzowały. Podopieczne trenera Sebastiana Michalaka zajmują 8. pozycję, mają na koncie 22 punkty, czyli tyle samo co dziewiąta Legionowia i siódma Jedynka. W najbliższy weekend mysłowiczanki podejmą Budowlanych Toruń. Podopieczne Mariusza Soi plasują się na 4. miejscu w tabeli, mając w dorobku 30 „oczek”, podobnie jak piąty Chemik Police. Dlatego też oba zespoły w najbliższym pojedynku będą walczyć o komplet punktów, który pozwoli im awansować wyżej lub pozostać na danej pozycji.

W 21. kolejce I ligi pauzować będzie SMS Sosnowiec.

 

nadesłał: Bianka Żak