PO OBOZIE, PRZED PREZENTACJĄ I TURNIEJAMI


Siatkarki Silesii Volley wróciły z obozu przygotowawczego na którym przebywały w Świętej koło Złotowa. Aktualnie przygotowują się na swoich obiektach. Sezon w I i II lidze rozpocznie się 25 września. Do tego czasu siatkarki wezmą udział w kilku turniejach jak również zostanie dokonana prezentacja zespołów. Niedługo bo już 4 września turniej w Mysłowicach.

Właśnie wróciliście z obozu. Nad jakimi elementami pracowaliście ?

W dalszym ciągu spędzaliśmy dużo czasu w terenie i na siłowni. Pracowaliśmy nad wytrzymałością i siłą, ale również sporo czasu spędzaliśmy na sali treningowej pracując nad techniką i wprowadzając już proste elementy taktyczne.

Czy w trakcie obozu rozegraliście jakieś gry kontrolne ?

Owszem. Rozegraliśmy dwa sparingi, w pierwszym zmierzyliśmy się z miejscową Spartą Złotów wygrywając 5:0, gościliśmy też rezerwy I-ligowego PTPS Piła. Zespół ten występuje w tej samej klasie rozgrywkowej co nasza drużyna i udało nam się pokonać rywalki 4:0.

Takie wyniki mogą napawać optymizmem. Czy jesteś zadowolony z formy zespołu ?

Sądzę, że nie ma sensu zbytnio przywiązywać wagi do wyników tych konfrontacji. W każdym z tych zespołów trenerzy sprawdzają poszczególne zawodniczki, jest duża rotacja w składach a jednocześnie pierwsze przymiarki do podstawowych szóstek. Wolałbym, żebyśmy takie wyniki osiągali podczas spotkań ligowych (śmiech).

Rozgrywki rozpoczną się 25 września. Jaki cykl przygotowań do tego czasu?

Do pierwszego meczu trenujemy na własnych obiektach w międzyczasie planujemy wziąć udział w trzech turniejach towarzyskich. I tak w dniach 4-5 września organizujemy turniej w hali na Bończyku, w którym prócz nas wezmą udział; MOSiR/Sokół Silesia Volley I, TS Wisła AGH Kraków, SMS PZPS II Sosnowiec, MCKiS Jaworzno, i UKS Sokół 43 KU AZS UŚ Powellness Katowice. Tydzień później zmierzymy się na turnieju w Jaworznie z gospodyniami, Płomieniem Sosnowiec i GS UKS Krzanowice. Ostatnim akcentem przygotowań będzie udział w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Ostrawie, gdzie zagrają zespoły z ekstraligi czeskiej i słowackiej.

Korzystając z okazji chciałbym zaprosić wszystkich sympatyków żeńskiej siatkówki na turniej połączony z prezentacją zespołu MOSiR/Sokół Silesia Volley II w dniach 4-5 września do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bończyka.

Turniej towarzyski Mysłowice 4-5 wrzesień 2010
Oficjalna prezentacja MOSiR/Sokół Silesia Volley II 4.09 około 11:30

Grupa A
MOSiR/Sokół Silesia Volley I
UKS Sokół 43 KU AZS UŚ Powellness Katowice
SMS PZPS II Sosnowiec

Grupa B
MOSiR/Sokół Silesia Volley II
TS Wisła AGH Kraków
MCKiS Jaworzno

Sektor A – 4.09.2010
10:00 MOSiR/Sokół Silesia Volley I – UKS Sokół 43 KU AZS UŚ Powellness Katowice
12:30 SMS PZPS II Sosnowiec – MOSiR/Sokół Silesia Volley I
15:00 UKS Sokół 43 KU AZS UŚ Powellness Katowice – SMS PZPS II Sosnowiec

Sektor B – 4.09.2010
10:00 MOSiR/Sokół Silesia Volley II – MCKiS Jaworzno
12:30 MCKiS Jaworzno – TS Wisła AGH Kraków
15:00 TS Wisła AGH Kraków – MOSiR/Sokół Silesia Volley II

Boisko centralne
10:00 mecz o V miejsce
12:30 mecz o III miejsce
15:00 FINAŁ